Skip to main content

Tur Assist’in dijital sağlık platformu sayesinde koronavirüs nedeniyle sağlık kuruluşlarına gitmekten kaçınan kişiler branşında uzman doktorlarla internet üzerinden iletişime geçebiliyor

Koronavirüs salgını nedeniyle bugünlerde hastaneler çok yoğun bir dönemden geçiyor. Çok acil bir durum olmadıkça hastaneleri meşgul etmeme konusunda resmi makamlar vatandaşları uyarsa ve bağlamda önlemler alsa da yine de zaman zaman insanların hastaneye gitmek için haklı nedenleri olabiliyor. Bu noktada hem sağlık kuruluşlarına gitmekten tedirgin olan kişiler için hem de sağlık çalışanlarını, bu dönemdeki hassasiyetten dolayı, meşgul etmemek adına dijital asistans altyapı servisleri sunan Tur Assist’in dijital sağlık platformu oldukça işe yarar duruyor.

Dijital Sağlık Platformu sayesinde özellikle koronavirüs nedeniyle sağlık kuruluşlarına gitmekten kaçınan kişiler branşında uzman doktorlarla, bulundukları yerden, canlı internet bağlantısı yaparak, görüntülü konuşabiliyor veya mesaj ile iletişime geçebiliyor. Dijital sağlık platformu sadece sigorta şirketlerinin müşterilerine değil aynı zamanda da benzer hizmeti sağlamak isteyen sektörlerin müşterilerine asistans hizmeti olarak sunuluyor. Sağlık sorunu yaşayan kişilere online acil doktoru ve dahiliye uzman doktoruyla görüşme imkânı sağlıyor. Dijital sağlık platformu, yaşanan sağlık sorunlarına göre görüşülmesi gereken branşları belirleyerek, kadın doğum, kulak burun boğaz, nöroloji, göğüs hastalıkları, çocuk doktoru, psikolog, pedagog ve diyetisyen gibi uzman hekimlerden randevu alma sistemine yönlendiriyor.