Skip to main content

Turkcell’in yeni reklam kampanyası teknolojiyi yüzyıllar öncesine taşıyor: Turkcell’lioğulları geliyor Turkcell, ‘yüzyıllar önce insanlar Turkcell’in mobil iletişim hizmetlerinden faydalansaydı ne olurdu’ konseptiyle yeni bir reklam kampanyası başlatacağını duyurdu. Absürd mizah…

Turkcell’in yeni reklam kampanyası teknolojiyi yüzyıllar öncesine taşıyor: Turkcell’lioğulları geliyor
Turkcell, ‘yüzyıllar önce insanlar Turkcell’in mobil iletişim hizmetlerinden faydalansaydı ne olurdu’ konseptiyle yeni bir reklam kampanyası başlatacağını duyurdu.
Absürd mizah anlayışıyla hazırlanan kampanyanın kurgusu, 15’inci yüzyılda Anadolu’daki hayalî bir beylikte geçiyor. Turkcell’lioğulları adını taşıyan bu beyliğin özelliği, günümüzün Turkcell teknolojisine sahip olmaları. 36 bin metrekarelik alanda 470 kişilik ekiple çekilen lansman filminin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak yaptı. Turkcell teknolojilerinin hayatı nasıl kolaylaştırdığını anlatan film, Anadolu’daki hayalî Turkcell’lioğulları Beyliği’nde geçiyor. 
 

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, basın toplantısında şunları söyledi:
“Alışageldiğimiz günlük koşturmaca içerisinde, teknolojinin bize kazandırdıklarının belki de çok farkına varamıyoruz. Turkcell’lioğulları kampanyası ile Turkcell’in bugün sunduğu ürün ve hizmetleri hayatın daha yalın olduğu bambaşka bir döneme taşıyarak insanların hayatında nasıl fark yarattığımızı daha iyi gösterebileceğimizi düşünüyoruz.” 
Künye:
Turkcell’lioğulları reklam kampanyasında; İşler Güçler dizisinin sevilen oyuncuları Ahmet Kural, Murat Cemcir, Sadi Celil Cengiz, 80’ler dizisi oyuncusu Ayşe Tolga ve Moğollar grubundan efsane müzisyen Cahit Berkay rol alıyor. Oyuncular, önümüzdeki bir yıl boyunca reklam kampanyası çerçevesinde çok sayıda filmde rol alacak. 
Reklam Ajansı görevini Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi’nin üstlendiği kampanyada prodüksiyon Böcek Yapım’a ait.