Skip to main content

iPhone’a ciddi bir rakip olan Galaxy S serisinin son telefonunda kablosuz şarjın yanısıra, daha büyük bir bataryanın yer alması bekleniyor Teknoloji dünyasına yayılan söylentiler, Samsung’un, Galaxy S 3’ten sonra yeni…

iPhone’a ciddi bir rakip olan Galaxy S serisinin son telefonunda kablosuz şarjın yanısıra, daha büyük bir bataryanın yer alması bekleniyor
Teknoloji dünyasına yayılan söylentiler, Samsung’un, Galaxy S 3’ten sonra yeni modelini Nisan ayında tanıtabileceği yönünde. Samsung’un haber kanalı SamMobile’e göre; yeni telefonun ortaya çıkış tarihi 15 Nisan olarak düşünülüyor. 
Yeni batarya özelliği
Galaxy S 4’te (Galaxy S IV)  kablosuz şarj aleti yer alacak. Ancak Nokia Lumia 920 gibi akıllı telefonlardan farklı olarak, şarj uygulaması içinde hazır gelmeyecek. Kullanıcıların kablosuz şarj istasyonu ve yedek kapakla birlikte bir donanım almaları bekleniyor.  
Ctnet’in haberine göre; gelecek Galaxy S telefonda, Galaxy S 3’ün bataryası ile karşılaştırıldığında (2,100 mAH) daha büyük bir batarya (2,600 mAH) yer alacak.
Samsung’un bu lansmanı Mart ayında ya da Şubat ayı sonlarında başlayan Mobil Dünya Kongresi’nde de gerçekleştirebileceği ihtimali bulunuyor.
Galaxy S3, geçen yıl Mayıs ayında bir Samsung etkinliğinde görücüye çıkmıştı. Galaxy S 3’te olduğu gibi telefonun lansman tarihleri farklı zamanlarda olabilir.
Samsung, ortaya atılan söylentiler üzerine yeni telefon hakkında yorum yapmayacağını belirtti.