TEKNOLOJİ

DigitalAge | 04.02.2013 - 11:19

PlayStation 4’ün lansman tarihi belli oldu

Sony’nin bu ayın sonunda gerçekleştireceği etkinlikte yeni konsol PlayStation 4’ün tanıtılması bekleniyor.  Şirketin internete koyduğu tanıtım videosu söylentilere doğruluk payı verse de, yöneticilerin açıklamaları yeni oyun konsolunun 20 Şubat’ta tanıtılmayacağı yönünde. Guardian’ın haberine göre; Sony, PlayStation’ın geleceği konulu 20 Şubat’ta gerçekleşecek basın toplantısına gazetecilere davetiye göndermeye başladı. Bu toplantıda, PlayStation 4 konsolunun yakında duyurulması bekleniyor.  Wedbuch […]

Sony’nin bu ayın sonunda gerçekleştireceği etkinlikte yeni konsol PlayStation 4’ün tanıtılması bekleniyor. 

Şirketin internete koyduğu tanıtım videosu söylentilere doğruluk payı verse de, yöneticilerin açıklamaları yeni oyun konsolunun 20 Şubat’ta tanıtılmayacağı yönünde.
Guardian’ın haberine göre; Sony, PlayStation’ın geleceği konulu 20 Şubat’ta gerçekleşecek basın toplantısına gazetecilere davetiye göndermeye başladı. Bu toplantıda, PlayStation 4 konsolunun yakında duyurulması bekleniyor. 
Wedbuch Securities piyasa araştırma şirketinin analisti Michael Pachter, Twitter’ında Sony’nin yatırımcıları ve medyayı davet ettiği 20 Şubat’taki etkinliğin yeni konsolunun tanıtımını yapacağı anlamına geldiğini belirtti.
Şirket, bu etkinliğinde yeni bir ürün piyasaya sürüp sürmeyeceği hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Reuters’ın haberine göre; şirketin bir sözcüsü New York’taki etkinlikte PlayStation’ın geleceği hakkında konuşacaklarını söyledi. 
Sony, etkinliklerini daha önceden ürünlerinin prototipini ve yeni özelliklerinin tanıtımına yer vermişti. Ocak 2011’de yeni PS Vita konsolunu, 2005’te ise PlayStation 3’ün konsept versiyonunu görücüye çıkarmıştı. Yine benzer şekilde, PS 2 de 1999’da bir etkinlikte tanıtılmıştı.