Skip to main content

Turkcell’in web üzerinden grup video görüşme imkanı sağlayacak konferans özelliği Beep Meet tanıtıldı.

Coronavirus salgını nedeniyle iş dünyasının bir kısmının evden çalışma modeline zorunlu olarak geçmiş olduğu günümüzde, işlerin online’a taşınması dolayısıyla kaçınılmaz oldu. İşlerimizi, toplantılarımızı video konferans platformları üzerinden gerçekleştirmek yeni normallerimiz haline gelmiş durumda. Kullanıcılarının platformları üzerinden bağlantı kurmalarını kolaylaştırmak isteyen Facebook, Google Meet, Zoom gibi platformlar bu durumdan tam anlamıyla yararlandılar. Turkcell de bu sürece katılarak web üzerinden grup video görüşme imkanı sağlayacak video konferans platformu Bip Meet‘i tanıttı.

Paylaşılan bilgiye göre, Turkcell mühendisleri tarafından açık kaynak kodları kullanılarak geliştirilen ve optimize edilen BiP Meet, kullanıcı verilerinin yurt dışına gitmesini önlemek amacıyla da Turkcell veri merkezlerinin yüksek güvenlikli altyapısını kullanıyor.

BiP Meet, kişiye ait özel oda oluşturma, toplantılar için şifre belirleme, lobide bekletme, katılımcıları sessize alma ve odadan çıkartma ve ekran paylaşımı gibi gelişmiş özelliklere de sahip. BiP Meet’in sadece Turkcell’lilere değil tüm operatör kullanıcılarına açık olduğunu belirtelim. Platformda toplantı başlatmak için BiP Meet’e ücretsiz üye olabilirsiniz. Ancak, toplantılara katılmak için herhangi bir üyelik gerekmeden, sadece toplantı adresine tıklayarak katılmanız mümkün. Kurumlar tercihlerine göre isterlerse verilerini Turkcell Bulut’ta tutabiliyor, isterlerse de On Premise olarak adlandırılan şirket sunucularına da kurulum yaparak bu çözümden yararlanabiliyorlar. BiP Meet’in lansmana özel olarak 50 adet 1’er saatlik toplantı hakkını ücretsiz olarak sunduğunu belirtelim.

Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre BiP Meet 5 farklı paket ile birlikte gelecek;

Deneme: Ücretsiz paket ile ayda 10 adet 1 saatlik toplantı imkanı
Kişisel Oda: Aylık ve yıllık alternatifleri ile kişiye özel oda adı: bipmeet.com/atactansug gibi
Premium: Aylık ve yıllık alternatifleri ile sınırsız toplantı
Business: Kurumlar için 10 veya daha fazla host hesabı üzerinden toplantı
Enterprise: MA, SMA, kamuya özel proje bazlı on premise konferans platformu

Şu an için Chrome ve Safari tarayıcılarında ve masaüstü uygulamasıyla tam performans çalışan BiP Meet 2021 başında iOS ve Android uygulamalarında kullanılabilecek.