Skip to main content

A101 Kapıda uygulamasının tüm Türkiye’deki yolculuğuna dair veriler paylaşıldı.

Kampanyalarıyla ve teknoloji dünyasındaki uygun fiyata satışa sunduğu ürünleriyle gündeme gelen A101‘in aynı gün içinde adrese teslimat özelliği ile öne çıkan “A101 Kapıda” uygulamasının, Türkiye genelinde kullanıma sunulduğunu sizlerle paylaşmıştık. 1 Eylül ve 10 Ekim tarihleri arasında, A101 Kapıda uygulamasının rakamsal verileri  paylaşıldı. Çalışma aynı zamanda Türkiye’nin şehir bazında tüketim alışkanlıklarına ışık tutuyor.

Paylaşılan verilere göre, 1 Eylül ve 10 Ekim tarihleri arasında A101 Kapıda araçları 3.778.560 km yol kat etti. Uygulama ise 1.041.430 defa indirildi. Şu ana kadar 104.189 kapı zili çalındı ve toplam 2.674.138 ürün teslim edildi. En çok sipariş, Pazar günleri saat 19.00-21.00 arası verildi. En çok sipariş veren bölge ise İstanbul’un Kadıköy ilçesi oldu. En çok talep gören ürün ise 106.573 adet ile maden suyu oldu. İstanbul özelinde baget ekmek öne çıkarken İzmir, en çok Nimet marka boyoz sipariş eden il oldu.Ankara özelinde ise süt ve süt ürünlerinin öne çıktığı görüldü. A101 Kapıda’nın gözde ikilisi, yemeklerin vazgeçilmezi patates ve soğan oldu. Bu ikili 2 bin 700 kez sipariş edildi. Hakkâri, yüzdesel olarak en çok soğan sipariş eden il olurken Kırşehir ise en az soğan tercih eden il oldu.

Sinop, siparişlerinin yüzde 7’sinde peynir ve zeytin çeşitleri isteyerek yüzdesel olarak en çok kahvaltılık sipariş eden il oldu. Zonguldak, siparişlerinin yüzde 6’sında kuruyemiş isteyerek yüzdesel olarak en çok kuruyemiş sipariş eden il unvanını aldı.

Şu ana kadar toplam 8.382 adet Milkten Milkino kakaolu süt sipariş edildi. Ardahan ise yüzdesel olarak en çok çikolata sipariş eden il oldu. Pandemi sürecinin en çok tüketilen ürünlerinden kolonya tüketiminde Giresun, maske tüketiminde ise Bilecik öne çıktı. Soffio çocuk bezi, en çok sipariş edilen bebek ürünü oldu.