Skip to main content

Elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait abonelikler bugünden itibaren e-Devlet üzerinden iptal ettirilebilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme kapsamında, abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait abonelikler bugünden itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme kapsamında, abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait abonelikler 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Böylece, sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV aboneleri, aboneliğini iptal ettirmek istediğinde, “turkiye.gov.tr” adresi üzerinden abonelik iptal başvurusunu yapabilecek.

e-Devlet Kapısı’ndan yapılan fesih başvurusunun ardından, 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak. Eğer kullanıcı fesihten vazgeçerse de hizmet veren kurum ekstra faturalandırma yapamayacak.

İşletmeciler, abonelerin nakil, devir, hat dondurma gibi talepleri mevcutken e-Devlet Kapısı üzerinden fesih başvurusu gelmesi halinde bu başvuruyu yerine getirmekle de yükümlü olacak.