Skip to main content

Turkcell’de dört yeni üst düzey yönetici göreve başladı

Turkcell, 7 Temmuz’daki yönetim kurulu ardından dört yeni yöneticinin atandığını açıkladı. Firmadan verilen bilgiye göre, Seyfettin Sağlam, Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Seyfettin Sağlam’a bağlı olmak üzere Banu İşçi Sezen’in ise Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve getirildiği belirtildi. Doğa Ünay’ın Grup Strateji ve Stratejik Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandığı belirtilen açıklamada, Burak Ersoy’un da Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda görev alacağı aktarıldı. Burak Ersoy, Bireysel Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül’e bağlı olarak görev yapacak.

Yöneticilerin özgeçmişleri

Seyfettin Sağlam: ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Seyfettin Sağlam, Marmara Üniversitesi’nde Uluslararası Kalite Yönetimi dalında yüksek lisansını tamamladı. Çalışma hayatına 1998 yılında MSC Danışmanlık’ta başladı. Seyfettin Sağlam en son 21 Ocak 2013 tarihinde Başkan Danışmanı olarak İMKB’de çalışmaya başladı ve 7 Mart 2013 itibarıyla IMKB Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Banu İşçi Sezen: 2003 yılında Turkcell İnsan Kaynakları ekibine katıldı ve 2008 yılı itibarıyla Turkcell Akademi Direktörü olarak atandı. Turkcell Grubu’na katılmadan önce sırasıyla İzmir Ticaret Borsası, Garanti Bankası, Humanitas Doğuş, Barış Sigorta şirketlerinde yönetici olarak görev yaptı. 30 Nisan’dan bu yana Turkcell İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürütmekte olan Sezen, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun oldu.

Doğa Ünay: Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Aselsan Haberleşme ve Bilgi Teknoloji Grubu’nda haberleşme üretim mühendisi ve Motorola Haberleşme Sistemleri Grubu Almanya ve İngiltere ofislerinde kıdemli sistem ve planlama mühendisi olarak çalıştı. 2006 yılında Harvard Üniversitesi İşletme Bölümü’nden MBA derecesi almış, sonrasında strateji ve yönetim danışmanlığı firması Bain & Co Boston ofisinde kıdemli danışman olarak çeşitli projelerde yer aldı. 2008’de Turkcell’e katılan Doğa Ünay sırasıyla Kurumsal Strateji Uzmanı ve son olarak da CEO Destek Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

Burak Ersoy: 1992 yılında ODTÜ Maden Mühendisliğinden mezun olmuş, 1998 yılında yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Pazarlama Bölümü’nde tamamladı. Bayındır Menkul Kıymetler’de Yatırım Danışmanı olarak kariyerine başlayan Ersoy, sırasıyla J&H Marsh&MC Lennan’da Bölge Yöneticiliği, Marsa ve Marsa Kraft’ta Ticari Pazarlama, Satış Geliştirme ve Grup Satış Müdürlüğü pozisyonlarında görev aldı. 2010 yılında Turkcell’e katılan Burak Ersoy, Bireysel Satış Kanal Müdürlüğü, Kurumsal Küçük Ölçekli Firmalar Müdürlüğü ve Kurumsal Küçük Ölçekli Firmalar Direktörlüğü pozisyonlarını yürüttü.