Skip to main content

n11.com, bir nevi “marka dedektifi” olan marka koruma ajansı React Türkiye ile anlaştı.

n11.com tüketicilerin daha güvenli bir alışveriş deneyimi yaşaması için sahte ürün ve marka ihlâline karşı marka koruma ajansı React’ın Türkiye ofisi ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Buna göre; n11.com bünyesine dâhil olan sistem, platformda satılan her bir parça ürünün orijinal olup olmadığını kontrol ediyor.

React Türkiye Ofisi Ülke Sorumlusu Nilüfer Sapancılar, taklit ürün satmanın ve marka hak ihlalinin cezasının 2 yıl hapisten başladığını vurguluyor.

n11.com Güven Yönetim Merkezi Müdürü Avukat Emre Berk, “güvenli – mutlu bir alışveriş deneyiminin” kendileri için önemli olduğunu ifade ederek şunları aktardı:

“GfK 2012 Tüketici Araştırması sonuçlarına göre tüketicilerin yüzde 90’ına göre online alışverişin tercih edilmemesinin en büyük sebebini güvensizlik. Bu sorunun başlıca sebeplerinden biri olarak da; platform güvenilirliği ve sahte-taklit ürün endişesi sıralanıyor.”

n11.com bu sorunların aşılması için hayata geçirdiği uygulamalarla tüketicilere alışveriş sürecinin başından sonuna ihtiyaç duyduğu desteği verip daha mutlu bir alışveriş deneyimi taahhüt ediyor.

Fotoğraf: huffingtonpost.com