Skip to main content

TÜBİSAD, Gelir İdaresi Başkanlığı işbirliği ile efatura ve edefter süreçlerinin dijital ortama taşınmasına destek oluyor Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) dijital dönüşümün parçası olarak gördüğü efatura ve edefter kapsamında çalışmalarını yoğunlaştırdı. …

TÜBİSAD, Gelir İdaresi Başkanlığı işbirliği ile efatura ve edefter süreçlerinin dijital ortama taşınmasına destek oluyor

Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) dijital dönüşümün parçası olarak gördüğü efatura ve edefter kapsamında çalışmalarını yoğunlaştırdı. 

Gelir idaresi Başkanlığı (GİB) işbirliği ile düzenlenen seminerde, 2013 yılı eylül ayında efaturaya geçme zorunluluğu olan şirketler, sistem entegrasyonu yapacak firmalar, mali müşavirler ve  TÜBİSAD üyeleri, efatura ve edefter konusunda bilgilendirildi.
Yeni Ticaret Kanunu çerçevesinde hayata geçecek efatura ve edefter uygulamaları şirketlere başta işgücü ve zaman olmak üzere kâğıt, baskı, arşivleme ve defter tasdiki gibi birçok alanda tasarruf olanağı sağlıyor. Bunun yanı sıra efatura ve edefter, firmalara hem yönetimsel hem denetimle ilgili iş ve raporlama süreçlerinde uluslararası geçerliliğe sahip olanaklar sunuyor.