Skip to main content

Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer, mikro blog platformu Tumblr’ı almak istiyor. Bunun karşılığında da Yahoo’nun  1 milyar dolar ödeyeceği konuşuluyor. Adweek’in haberine göre; Yahoo’nun gerçekleştirdiği satın almaların bir yenisi daha geliyor….


Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer, mikro blog platformu Tumblr’ı almak istiyor. Bunun karşılığında da Yahoo’nun  1 milyar dolar ödeyeceği konuşuluyor.
Adweek’in haberine göre; Yahoo’nun gerçekleştirdiği satın almaların bir yenisi daha geliyor. Buna göre; Yahoo mikroblog platformu Tumblr’ı satın almak istiyor. 
Bir teknoloji konferansında Yahoo’nun CFO’su Ken Goldman’ın yaptığı açıklama da bu beklentinin gerçekleşebileceğine dair bir kanıt olarak gösteriliyor. Yahoo CFO’suna göre Yahoo’nun yaşlı bir kitlesi mevcut ve 18-24 yaşları arasındaki gençleri Yahoo’ya yöneltmek gerekiyor. 
AllThingsD sitesi ise Mayer’in her zaman için New York tabanlı blog servisi Tumblr ile ilgili olduğunu ve Mayer’in sitenin kurucusu David Karp gibi Tumblr üst düzey yetkilileriyle görüştüğü bilgisini paylaştı. 
Adweek, Silikon Vadisi’ni heyecanlandıracak potansiyeli olduğu düşünülen Tumblr’ı satın almanın Yahoo CEO’su Mayer’in Yahoo’ya hareket kazandırmasını beklediği bir şey olduğunu yazdı. 
Tumblr, 100 milyon dolar gelir elde edebilir
AllThingsD sitesinde 2007 yılından beri yapılan bir dizi yatırımla Tumblr’ın bugüne kadar 125 milyon dolar toplayarak 800 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. comScore’a göre Tumblr, Nisan ayında 117 milyon ziyaretçiye ulaştı. Kendi ana sayfasında Tumblr, 107,8 milyon adet bloga  ve 50,6 milyar paylaşıma sahip olduğunu iddia ediyor. Tumblr’ın bildirdiğine göre firma geçen yıl 13 milyon dolar gelir etti. Bu sene için gelirin 100 milyon dolara ulaşabilme ihtimali olduğu söyleniyor.