Skip to main content

Trendyol, dijitalleşme sürecine önemli katkı sağlayacak TECH AR-GE Merkezi’ni açtı.

Trendyol, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından AR-GE Merkezi olarak onaylandı.

Trendyol yeni AR-GE Merkezi’nde web ve mobil uygulamalar, lojistik, öneri & ödeme sistemleri, database ve network altyapısı, çağrı merkezi, ürün & katalog yönetimi, veri-analiz sistemleri, kişiselleştirme motorları, görselleştirme, depo platformları alanlarında çalışmalar yapıyor.

Trendyol, AR-GE Merkezi ile katma değerli projeler üretip ekonomiye sunduğu teknoloji desteğini artırmayı hedefliyor.

2018 yılında AR-GE’ye 45 milyon TL yatırım

Trendyol Kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu, konuyla ilgili;

“Trendyol TECH AR-GE Merkezimiz ile teknoloji alanında ülkemize katma değer yaratmaya devam edeceğiz. Yılda 45 milyon TL’yi bulan AR-GE yatırımıyla müşterilerimize en iyi alışveriş deneyimini yaşatmak için çalışmayı sürdüreceğiz. Bu kapsamda, Trendyol TECH AR-GE Merkezimiz bünyesinde doğal dil işleme, gerçek zamanlı veri analizi, makine ve derin öğrenme, görüntü işleme, veri görselleştirme, metin benzerliği ve büyük veri alanlarında çalışmalara odaklanacağız. İnovatif projeler ile pazarda liderliğimizi daha da güçlendirirken, nitelikli teknoloji geliştirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Trendyol’un yılsonu hedefi 200 AR-GE çalışanı

Trendyol TECH AR-GE Merkezi’nde 150’den fazla ekip arkadaşının çalıştığını belirten Mutlu, sene sonuna kadar toplam 200 kişilik ekibe ulaşmayı hedefledikleri söyledi. Mutlu, “Mühendislerden oluşan oldukça dinamik, meraklı, başarılı ve sonuç odaklı ekibimize yeni mezun ve tecrübeli arkadaşları da dahil ederek Trendyol TECH’i daha da büyütmek istiyoruz” dedi.