Skip to main content

Samsung’un katlanabilir cihazıyla ilgili ayrıntıların Kasım’da duyurulması bekleniyor.

Samsung Mobil Cihazlar Bölüm Başkanı DJ Koh, katlanabilir akıllı telefon piyasaya çıkaracaklarını söyledi. Geçtiğimiz hafta Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen tüketici elektroniği fuarı IFA’da CNBC’ye konuşan Koh, bu yıl içinde katlanabilir akıllı telefon modelini tüketicilerle buluşturmak istediklerini açıkladı. Koh’un verdiği bilgiye göre, cihazla ilgili ayrıntıların Kasım ayında Samsung Yazılımcılar Konferansı’nda netleşecek.

DJ Koh bu tür bir cihaz çıkarmalarına tüketicilerle yaptıkları araştırmalar sonucu karar verdiklerini belirtti. Koh, “Öyle görünüyor ki, bu tür bir cihaza talep olacak. Biz de marka olarak bu cihazı kullanıcılarımıza sunmak istiyoruz” dedi. Telefonun teknik ayrıntılarına değinmeyen Koh, cihazın açıldığında tabletlere benzer bir deneyim yaşatmak istemediklerini aktardı. Koh açıklamasına, “Bu durumda neden bu telefon satın alırsınız,” diyerek devam etti.

Öte yandan, Samsung’un katlanabilir telefon çıkaracağına dair iddialar bu yılbaşından beri gündemde. Wall Street Journal’da yayımlanan bir haberde, Samsung’un katlanabilir telefonu 2019’da piyasaya sunacağı ve cihazın 7 inç büyüklüğe sahip olacağı ifade edildi.

Samsung Yazılımcılar Konferansı’nın 7-8 Kasım’da San Francisco’da gerçekleştirileceğini de not etmiş olalım.