Skip to main content

House of Cards’ta ABD Başkanı Frank Underwood’un ölümü, mezar görüntüleriyle kesinleşti.

Politik drama türündeki sevilen Netflix dizisi House of Cards‘ın final sezonunda yer almayacağı bilinen Frank Underwood karakterinin ölümü, yeni yayınlanan mezar görüntüleriyle kesinleşti.

Altıncı ve son sezonu 2 Kasım 2018 tarihinden itibaren Netflix üzerinden yayınlanacak olan dizide ABD Başkanı Frank Underwood‘u, Kevin Spacey canlandırıyordu. Dizide ilk beş sezon boyunca yer alan Spacey’nin, hakkındaki taciz suçlamaları nedeniyle son sezonda yer almayacağı biliniyordu. Ancak senaryoda Frank’e ne olacağı gizemini koruyordu.

House Of Cards’a ait sosyal medya hesaplarından bugün paylaşılan kısa fragmanda yer alan Frank Underwood yazılı mezar taşıyla, karakterin öleceğini öğrenmiş olduk ancak nasıl öldüğü konusu hala açıklığa kavuşmuş değil. First Lady olarak tanıdığımız, Robin Wright tarafından canlandırılan Claire Underwood karakterinin Frank’in mezarı başında eşine hitaben konuştuğu fragman, son sezonda Beyaz Saray’da hâkimiyeti Claire’in eline geçireceği yönündeki tahminleri destekler nitelikte.

Sekiz bölümden oluşması beklenen son sezonla ilgili duyumlara göre, diziye yeni simalar da katılacak. Bunlar, iki kardeşi canlandıracak olan Diane Lane ve Greg Kinnear olacak.

İlk olarak Şubat 2013’te yayınlanmaya başlayan House of Cards bugüne kadar Emmy Ödülleri’nde 53 dalda aday gösterildi, yedi kez bu ödüle layık görüldü.