Skip to main content

Top Gun: Maverick’ten 100 milyon dolardan fazla gelir elde eden Tom Cruise, tek film için en yüksek ödeme alan aktörler arasına girdi.

Variety’nin haberine göre, ünlü film yıldızı Tom Cruise’un son dönemin en popüler filmlerinden olan Top Gun: Maverick’ten kazancı 100 milyon doları aştı.

Cruise’un filmde yer almak için 13 milyon dolarlık bir sözleşmeye imza attığı biliniyor. Bu meblağ Cruise gibi bir yıldız için düşük gibi görünse de sözleşme Cruise’un bu meblağın üzerine, filmin gişe ve Blu-Ray, DVD gibi ev eğlence sistemlerine yönelik satışlarından pay almasını da kapsıyor. Filmin başarısı, Cruise’un kazancını 100 milyon doların üzerine çıkarıyor ki bu durumda Cruise, tek film için en yüksek ödeme alan aktörler arasına giriyor.

Cruise’un kazancı benzer bir anlaşmayla Men in Black 3’ten 100 milyon doların üzerinde kazanç elde eden Will Smith’in kazancı ile karşılaştırılıyor.

Cruise, önümüzdeki yıllarda iki adet Görevimiz Tehlike filmi ile izleyicilerin karşısına çıkacak. Ünlü yıldızın bu filmler için de benzer anlaşmalarının olduğu biliniyor.

Kaynak: Tom Cruise will reportedly get at least $100 million for ‘Top Gun: Maverick’ — one of the biggest paydays for an actor ever – Business Insider