İŞ DÜNYASI

Erdem Akın Temel | 22.07.2022 - 13:21

Meksika sınır kapısında Tesla için özel şerit ayrıldı

Meksika’da faaliyet gösteren altı şirketle iş birliği yapan Tesla için Teksas-Nuevo Leon sınırının Meksika tarafında özel geçiş şeridi ayrıldı.

ABD’nin Teksas eyaletinden Meksika’nın Nuevo Leon eyaletine geçişte kullanılan sınır kapısında Tesla için özel bir şerit ayrıldı. Tesla tabelasına sahip olan bu şerit, ilk bakışta sadece Tesla sürücüleri tarafından kullanılacakmış gibi algılanarak görenleri şaşırtsa da farklı bir amaca hizmet ediyor. Söz konusu şerit, merkezi Austin, Teksas’ta bulunan Tesla’nın iş birliği yaptığı şirketlerin Meksika’daki tesislerine daha kolay ulaşabilmesi amacıyla açıldı.

Tesla, Alman araç aktarma organları üreticisi ZF ve Tayvanlı IoT (Internet of Things, şeylerin interneti) şirketi Quanta Computer da dahil olmak üzere Meksika’da tesisleri yer alan altı adet şirket ile çalışıyor. Bahsi geçen şerit ise şirketler arası seyahatler sırasında geçişlerde harcanan sürelerin kısaltılmaları amacıyla ayrılmış. Bu şerit sadece Meksika tarafında bulunuyor. Şeridin varlığı, Tesla’nın yerel endüstri için ne kadar önemli olduğunun bir kanıtı.

Kaynak: Tesla scores exclusive pathway across US-Mexico border, but you can’t use it – Drive