Skip to main content

Tinder kullanıcılarını dinledi, düğünlere yalnız gitmek istemeyen ve düğünleri bir buluşmaya çevirmek isteyen kullanıcılarına müjdeyi verdi.

Perşembe günü Tinder tarafından yapılan açıklama, sene sonu düğün sezonu sırasında kullanılması amacıyla uygulamaya yeni bir özelliğin eklenmesi üzerineydi.

Bugün kullanıma sunulan ve ‘Artı Bir’ adı verilen özellik ile Tinder kullanıcıları bugünden itibaren gidecekleri düğünlerde kendilerine eşlik edecek partnerler aradıkları konusunda insanları bilgilendirebilecek ya da kendilerinin bir düğüne gidebileceklerini belirtebilecekler.

Bu yeni özellik, Tinder’in Keşfet bölümü altından ulaşılabilir olacak.

Tinder’in Keşfet bölümü geçtiğimiz ay kullanıma sunuldu. Bu bölüm, ilgi alanları da dahil olmak üzere farklı kriterlere göre eşleşme yakalanabilmesine olanak sağlıyor.

Tinder ayrıca, WeddingWire adlı bir düğün organizasyon uygulaması ile birlikte bir çalışma yürüterek, Artı Bir özelliğini kullanan ilk 100 Tinder kullanıcısına seyahat, konaklama ve hediyeler için 460 dolarlık destekte bulunacak. Bu meblağın 460 dolar olmasının sebebi ise WeddingWire’nin araştırması sonucu, davetlilerin bir düğün için ortalama olarak 460 dolar harcadıklarının görülmesi.

Tinder, kullanıcı profillerinde artı bir arayışının bu yılın başından beri %45 arttığını ve bu özelliğin, ilgilenmeyen adaylar arasında arama yapmaktansa direkt olarak artı bir bulmayı kolaylaştıracağını açıkladı.

Tinder, son dönemde yeni özellikleri platforma entegre etmesi ile pek çok kez gündeme geldi. Keşfet bölümünde etkinliklerin görülebilir olması ve bir eşleşme yakalanmadan da bu etkinlikler hakkında sohbet edilebiliyor olması, Lyft ile yapılan anlaşma sonucu kullanıcıların buluştukları kişilerin taksi ücretlerini ödeyebilir hale gelmeleri ve telefon rehberinin uygulama tarafından erişilmesine izin verilerek kişinin görünmek istemediği kullanıcıları engelleyebilmesi bu özelliklerden bazıları.

Kaynak: Tinder is releasing a new ‘Plus One’ feature to help users find a wedding date – TechCrunch