İŞ DÜNYASI

Erdem Akın Temel | 15.10.2021 - 17:02

Elon Musk, Jeff Bezos’u tebrik etti

Elon Musk, Jeff Bezos’u Blue Origin’in son uçuşundan dolayı tebrik etti; William Shatner’in uzaya gidişini havalı bulduğunu söyledi

Jeff Bezos’un sahibi olduğu Blue Origin şirketi Çarşamba günü uzayın sınırına yeni bir uçuş gerçekleştirmişti. Ekip, eski bir NASA mühendisi olan Chris Boshuizen, Medidata kurucusu Glen de Vries, Blue Origin yöneticilerinden Audrey Powers ve Uzay Yolu (Star Trek) dizisinde Kaptan James T. Kirk’i canlandıran 90 yaşındaki aktör William Shatner’den oluşuyordu. Shatner, bu yolculuk ile uzaya çıkan en yaşlı insan olmuştu.

Uçuş tamamlandıktan sonra Blue Origin’in uzay aracının Texas’a iniş görüntülerini Twitter’da paylaşmasının ardından, Elon Musk o tweete “Tebrikler, William Shatner’i uzaya göndermek havalıydı” yanıtını verdi.

Musk, uçuştan önce gönderdiği bir başka tweette ise Shatner’e şans dilemek için “Godspeed Captain” ifadesini kullanmıştı. Tam olarak bir Türkçe karşılığı olmayan godspeed kelimesi, bir yolculuğa başlamak üzere olan kişiye iyi şans dilemek amacıyla kullanılıyor.

Jeff Bezos, bu hafta başında Barron’s adlı finans dergisinin 1999 yılında Amazon’un batacağının öngörüldüğü kapağını “dinle ve açık ol, fakat kimsenin sana kim olduğunu söylemesine izin verme” yorumuyla paylaşmıştı. Musk ise bu tweete ikincilik belirten gümüş madalya emojisi ile yanıt vermişti. Musk, Forbes’e yaptığı açıklamada, Bezos’u ikinci kez geçerek dünyanın en zengin insanı olduktan sonra Bezos’a bir gümüş madalya ve 2 rakamının dev bir heykelini gönderebileceğini söylemişti.

Kaynak: Elon Musk congratulates Jeff Bezos for Blue Origin flight, saying it was ‘cool’ to send 90-year-old ‘Star Trek’ actor William Shatner to space – Business Insider