SOSYAL AĞLAR

Digital Age | 06.06.2022 - 12:32

TikTok’tan abonelik ile izlenebilen komedi dizisi

TikTok, abonelik gerektiren ve canlı olarak izlenebilen ilk dizisini yayınlamaya başladı.

TikTok, Pearpop adlı içerik üretici platformu ile yaptığı anlaşma kapsamında abonelik ile izlenebilen bir komedi dizisine imza attı. Pearpop yöneticilerinden Jericho Mencke’nin farklı temalar hakkında sohbetlerini içerecek olan bu dizi, TikTok üzerinden 4,99 dolara canlı olarak izlenebiliyor. Sekiz bölüm olması planlanan, Finding Jericho adlı dizinin ilk iki bölümünü tüm TikTok kullanıcıları @jercho1 ve @pearpop hesaplarından ücretsiz olarak izleyebilecekler. İlk bölümü 1 Haziran’da yayınlanan dizinin ikinci bölümü 8 Haziran’da yayınlanacak.

@jercho1 Learning how to laugh with a clown on my show Finding Jericho🔥 next episode on my Tik Tok live Tuesday June 7th 9pm pst w/ @pearpop ♬ original sound – Jericho Mencke

Yakın zamanda video sürelerini 10 dakikaya çıkaran platform, binden fazla takipçiye sahip olan bir kısım içerik üreticilerin abonelik özelliğini kullanabileceklerini duyurmuştu. Abonelik özelliği aktif hale gelen içerik üreticilerine abone olan kullanıcılar abone rozetlerini, kişiye özel emojileri kullanabiliyor ve abone oldukları içerik üreticilerinin onlar için düzenledikleri özel canlı yayınlara katılabiliyorlar.

TikTok, içerik üreticilerinin daha fazla gelir elde edebilmeleri için çeşitli özellikleri platforma entegre etmeye devam ediyor.

Kaynak: Pearpop to Launch Subscription Comedy Docuseries on TikTok – The Hollywood Reporter