Skip to main content

TikTok, platformuna ekleyeceği “Yenile” butonu ile, Sizin İçin akışının yenilenmesine ve algoritmanın yeniden düzenlenmesine olanak tanıyor.

TikTok, Sizin İçin feed’ini sıfırlamanıza ve uygulamanın algoritmasını beğendiğiniz içeriklerle ilgili yeniden düzenlemenize olanak tanıyan yeni bir özellik sunuyor. Şirket, yayın önerilerinin artık ilgi alanlarına hitap etmediğini düşünen kullanıcılar için yeni bir seçenek olan “Yenile” butonunu kullanıma sunduğunu duyurdu.

Yenile özelliği etkinleştirildiğinde, uygulama sanki TikTok’a yeni kaydolmuşsunuz gibi içeriği Sizin İçin sayfasında gösterecek. Ardından, uygulamanın öneri sistemi yeni etkileşimlere dayalı olarak daha fazla içerik sunmaya başlayacak.

TikTok, yeni özelliğin uygulamadaki deneyiminizi şekillendirmenize izin veren mevcut içerik kontrollerini tamamladığını belirtiyor. Örneğin, belirli hashtag’leri veya ifadeleri kullanan içeriği otomatik olarak filtrelemeyi seçebilirsiniz. Hoşunuza gitmeyen bir videoyla karşılaştığınızda seçebileceğiniz bir “ilgilenmiyorum” seçeneği de mevcut.

Test sürecinde olan özellik, önümüzdeki haftalarda tüm dünyada kullanıma açılacak. Yeni özelliğe, ayarlarınıza giderek, içerik tercihlerinize tıklayarak ve ardından “Sizin İçin Akışınızı Yenileyin”i seçerek erişebilirsiniz. Oradan da, “Yenile” butonuna tıklamanız yeterli. TikTok’un bu işlemin geri alınamayacağı konusunda sizi uyaracağını da belirtelim.

Kaynak: TikTok’s new feature lets you refresh your For You feed and retrain your algorithm – TechCrunch