Skip to main content

TikTok artık doğrudan üçüncü taraf uygulamalardan paylaşım yapmanıza izin veriyor.

TikTok, onaylanmış üçüncü taraf uygulamalardan doğrudan platformda paylaşım yapmaya olanak tanıyan “Direct Post” adlı yeni özelliğini duyurdu.

Direct Post’un ilk ortakları arasında Adobe, Twitch, Blackmagic Design ve diğerleri yer alıyor.

TikTok Direct Post entegrasyonları, içerik üreticilerin taslak oluşturmasına, altyazıları veya hedef kitle ayarlarını belirlemesine ve doğrudan desteklenen üçüncü taraf uygulamalardan içerik planlamasına veya yayımlamasına olanak tanıyacak.

Direct Post’u destekleyen üçüncü taraf uygulamalar arasında Adobe Premiere Pro, Adobe Express, TikTok’un ana şirketi ByteDance’e ait olan video düzenleme uygulaması CapCut, DaVinci Resolve, SocialPilot ve Twitch yer alıyor. TikTok, geliştirici ortaklarının yeni özelliği kullanmadan önce “bir denetim sürecinden geçirileceğini” söylüyor.

Adobe’un Creative Cloud pazarlama başkan yardımcısı Deepa Subramaniam’a göre içeriği gerçek zamanlı olarak yayımlamak artık her zamankinden daha fazla bir zorunluluk haline geldi ve içerik üreticiler, kendilerini daha fazla verimlilikle ve kısıtlama olmadan güçlendirebilecek araçlara ihtiyaç duyuyor. Subramaniam, “Adobe Express ve Premiere Pro’da bulunan TikTok için yeni Direct Post özelliği sayesinde içerik üreticiler, daha yüksek bir hızla ve yaratıcı iş akışlarını daha fazla kesintiye uğratmadan dikkat çekici içerikler oluşturmaya devam edebilir” diyor.

Üçüncü taraf uygulamalarda video paylaşma özelliği TikTok’ta zaten bulunuyordu. Ancak videolar TikTok üzerinden paylaşılıyordu. Direct Post, TikTok uygulamasına gerek olmadan paylaşım yapmanın daha kolay ve hızlı bir yolunu sunuyor.

Kaynak: TikTok now lets you post directly from third-party apps – engadgeto