Skip to main content

STEM akışı, İngiltere ve İrlanda’dan başlayarak Avrupa’ya genişliyor.

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok, yaptığı açıklamada, geçen yıl ABD’de ilk kez piyasaya sürdüğü, yalnızca bilim ve teknoloji içeriklerinin yer aldığı STEM akışını İngiltere ve İrlanda’dan başlayarak Avrupa çapında genişleteceğini duyurdu.

STEM akışı, 18 yaşın altındaki kullanıcılar için “Sizin İçin” ve “Takip Edilen” akışlarının yanında otomatik olarak görünmeye başlayacak. 18 yaşın üzerindeki kullanıcılar ise, uygulamanın “içerik tercihleri” ayarları aracılığıyla STEM akışını etkinleştirebilir.

TikTok, geçen yıl ABD’de başlatılmasından bu yana kullanıcıların yüzde 33’ünün STEM akışını etkinleştirdiğini ve gençlerin üçte birinin her hafta STEM akışına gittiğini söylüyor. Paylaşılan bilgilere göre uygulama, akışın başlatılmasından bu yana ABD’de STEM ile ilgili içerikte yüzde 24’lük bir büyüme gördü. Son üç yılda uygulamada dünya çapında yaklaşık 15 milyon STEM ile ilgili video yayımlandı.

TikTok ayrıca STEM akışında görünen tüm içeriği değerlendirmek için Common Sense Networks ve Poynter ile olan ortaklıklarını genişletiyor. Common Sense Networks, STEM akışına uygun olduğundan emin olmak için içeriği inceleyecek, Poynter ise bilgilerin güvenilirliğini değerlendirecek. Bu kontrollerden geçemeyen içerikler, STEM akışı için uygun sayılmayacak.

Kaynak: TikTok is bringing its dedicated STEM feed to Europe – TechCrunch