İŞ DÜNYASI

Erdem Akın Temel | 29.07.2022 - 10:47

TikTok, Spotify ve Apple Music’e rakip olabilir

TikTok’un sahibi olan ByteDance, TikTok Music markasının tescili için bir başvuruda bulundu. TikTok, Spotify ve Apple Music’e rakip olabilir.

TikTok’un sahibi olan ByteDance’in, TikTok Music markasının tescili için ABD’de bir başvuru yaptığı ortaya çıktı. ByteDance, Spotify ve Apple Music’e rakip olacak bir müzik platformu üzerinde çalışıyor olabilir. Zira TikTok Music, tescil başvurusunda kullanıcıların müzik satın almalarına, oynatmalarına, paylaşmalarına ve indirmelerine imkân sağlayan bir akıllı telefon ve bilgisayar uygulaması olarak tanımlanıyor.

Başvurunun reklam alanlarına dair bir açıklamayı da içermesi, platformun Spotify’ın reklam destekli üyelik seçeneğine benzer bir seçenek ile geleceğinin habercisi olabilir.

Öte yandan, bu başvuru TikTok’un bir müzik platformunu yakın zamanda kullanıma sunacağı anlamına gelmiyor. Zira şirketin hazırlıklarının ne aşamada olduğu, ilerleyen dönemde bu plandan vazgeçip geçmeyeceği henüz bilinmiyor. Fakat TikTok uygulamasından tek tıkla TikTok Music’e ulaşılabilmesi, TikTok için mantıklı bir hamle olabilir.

Kaynak: Spotify and Apple Music could face major competition…from TikTok? – TechRadar