Skip to main content

TikTok, 15 dakikalık video yükleme testlerine başladı.

Şirket Pazartesi günü TechCrunch’a yaptığı açıklamada, 15 dakikalık video yükleme özelliğini test ettiğini doğruladı. Sosyal medya devi, yeni yükleme sınırının belirli bölgelerde sınırlı bir kullanıcı grubuyla test edildiğini söyledi ancak ayrıntıları paylaşmadı. TikTok daha önce video yükleme sınırını 1 dakikadan 10 dakikaya, daha sonra 3 dakikadan 10 dakikaya çıkarmıştı. Şimdi ise 10 dakikadan 15 dakikaya çıkarıyor.

Değişikliği ilk olarak sosyal medya danışmanı Matt Navarra Threads’te duyurmuştu. Navarra’nın paylaştığı ekran görüntüsünde, yeni seçeneğe erişimi olan kullanıcılara gösterilen mesaj yer alıyor. Ekran görüntüsüne göre kullanıcılar hem TikTok uygulamasından hem de masaüstü bilgisayardan platforma daha uzun videolar yükleyebilecek.

 

Paylaşan: @mattnavarra
Threads’de gör

 

Şu anda, bir video 10 dakikadan uzunsa içerik üreticiler izleyicileri “2. Bölüm” videosuna yönlendiriyor. 15 dakikalık süre sınırıyla birlikte içerik üreticilerin içerik paylaşırken artık bir video serisi oluşturması gerekmeyebilir. Daha uzun videolar içerik üreticilere, güzellik, eğitim, yemek tarifleri gibi içerikleri paylaşırken daha fazla zaman ve esneklik sağlayacak.

Kaynak: TikTok is testing 15-minute uploads with select users – TechCrunch