Skip to main content

Gönderiler arasında arama yapma özelliği, Threads gönderileri arasında belirli bir anahtar kelimeye göre arama yapmayı sağlıyor.

Meta’nın X rakibi uygulaması Threads, Hindistan, Kanada, Meksika ve İngiltere gibi diğer birçok ülkenin yanı sıra ABD’de gönderiler arasında arama yapma özelliğini kullanıma sundu. Bu yeni özellik ilk olarak Avustralya ve Yeni Zelanda’da test edilmeye başlamıştı. Threads daha önce yalnızca kullanıcılar arasında arama yapmaya izin veriyordu.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, platformda paylaştığı bir gönderide, özelliğin İngilizce ve İspanyolca konuşulan “çoğu” ülkede kullanıma sunulduğunu ve yakında daha fazla ülkede kullanıma açılacağını söyledi.

 

Paylaşan: @zuck
Threads’de gör

 

Threads gönderiler arasında arama yapma özelliği ile, platformdaki gönderiler arasında belirli bir anahtar kelimeye göre arama yapmanızı sağlıyor. Hashtag veya metin araması olarak da bilinen anahtar kelime araması, topluluklarla bağlantı kurma ve gerçek zamanlı olayları takip etmede önem taşıyor.

Bir Meta temsilcisi Engadget’e yaptığı açıklamada, anahtar kelime aramasının hem mobil uygulamalara hem de yakın zamanda başlatılan web uygulamasına entegre edildiğini belirtti. Şirket, yakın gelecekte bu özelliği diğer dillere ve ülkelere de getirmek için çalıştığını söyledi.

Meta, Threads’e yeni özellikler ekleme konusunda agresif bir tutum sergiliyor. Çünkü uygulama son derece güçlü bir başlangıç ​​yaptı ancak ilk lansmandan bu yana düşüşe geçti. Meta’nın bu son hamlesi ile Threads eski popülaritesini yeniden kazanabilir.

Kaynak: You can now search Threads for signs of life – engadget