Skip to main content

Slack’e yapay zekâ destekli yeni özellikler ve araçlar geliyor.

Yakın zamanda chatbot teknolojisini mesajlaşma platformuna dahil etme planlarını paylaşmasının ardından Slack, yapay zekâ tarafından desteklenen bir dizi özelliği kullanıma sunmak üzere. Şirket Çarşamba günü Slack AI ile birlikte Slack lists’i (Slack listeleri) tanıttı.

Slack AI, sohbet kanallarında ve konulardaki mesajları özetleyebilen bir yapay zekâ aracı. Kanal özetleri ve tek tıklamayla konunun ana fikrini veren konu özetleri oluşturabilen Slack AI’ın bir diğer özelliği ise uygulama içindeki ilgili mesajları, dosyaları ve kanalları arama yeteneği.

Slack listeleri özelliği ise kullanıcıların iş arkadaşlarıyla işbirliği yaparken iş görevlerini takip edebilmesini ve önceliklendirebilmesini sağlayacak. Şirkete göre, kullanıcılar belirlenen başlıklarda “kişileri belirli görevlere atamak, durum güncellemek ve görev ayrıntılarını tek bir yerde tartışmak” için bu özelliği kullanabilir. Slack listeleri ayrıca Slack’in ekiplerin rutin görevleri otomatikleştirmesine yardımcı olan özelleştirilebilir aracı Workflow Builder’a bağlıyken istekleri ve onayları yönetme olanağı da sunacak.

Kaynak: Slack’s New AI Feature Will Catch You Up on Work Conversations – CNET