Skip to main content

Threads kullanıcıları artık Instagram hesabını silmeden Threads profilini silebilecek.

Threads kullanıcıları arasında uzun zamandır talep edilen özellik sonunda geldi. Instagram Başkanı Adam Mosseri, bir güncellemede, Threads kullanıcılarının artık uygulamadaki hesaplarını Instagram profillerini silmeden silebileceklerini söyledi.

 

Paylaşan: @mosseri
Threads’de gör

 

Kullanıcılar profillerini Threads uygulamasından Ayarlar > Hesap > Profili sil veya devre dışı bırak yoluyla kaldırabilirler.

Bununla birlikte Meta, Threads için başka özellikleri de kullanıma sundu. Hatırlarsanız Threads gönderilerinin Instagram ve Facebook’ta görünmesini istemeyen kullanıcılar için Meta’nın yakında bir özellik ekleyeceğini sizlere aktarmıştık. Ve beklenen oldu. Mosseri’nin paylaşımına göre, artık Threads’te paylaşılan gönderiler otomatik olarak Instagram ve Facebook ana sayfasında gösterilmeyecek.

 

Paylaşan: @mosseri
Threads’de gör

 

Yapılan bu değişikliklere rağmen Instagram ve Threads’in birbirine çok bağlı iki uygulama olduğunu belirtelim. Çünkü halen Threads’e katılmak için bir Instagram hesabı gerekli ve uygulamanın tek mesajlaşma özelliği Instagram’ın gelen kutusuna dayanıyor. Threads ayrıca öneriler ve diğer özellikler için kullanıcıların Instagram hesaplarından da yararlanıyor.

Meta’nın iki uygulamayı birbirinden tamamen ayırması pek mümkün olmasa da, Threads sonunda daha bağımsız bir uygulamaya dönüşebilir. Çünkü Meta, Threads’i açık kaynak protokolü olan ActivityPub ile uyumlu hale getirmeyi planlıyor.

Kaynak: You can now delete your Threads profile without nuking your Instagram account – engadget