Skip to main content

Threads gönderilerinizin Instagram ve Facebook’ta görünmesini istemiyorsanız, Meta yakında bunun için bir özellik ekleyebilir.

Hatırlarsanız Threads’in, Instagram’ın ardından gönderilerini Facebook üzerinde de göstermeye başladığını sizlere aktarmıştık.

Meta, herkese açık bir profiliniz varsa, Threads gönderilerinizi diğer platformlardaki kullanıcılara önerebiliyor. Bu nedenle, son zamanlarda Facebook ve Instagram akışınızda sıkça Threads gönderilerini fark etmiş olabilirsiniz. Ancak Threads gönderilerinizin Instagram ve Facebook’ta görünmesini istemiyorsanız, Meta yakında bunun için bir özellik ekleyebilir.

Mühendis Alessandro Paluzzi’nin paylaştığı ekran görüntülerine göre, Threads, “diğer uygulamalarda gönderileri önerme” adlı yeni bir gizlilik ayarı üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Görünüşe göre bu ayar, Threads’in gönderilerinizi Instagram, Facebook veya her ikisinde de önermesini engellemenize olanak tanıyacak.

Meta’nın Threads’i güçlendirmek amacıyla kullanıcıların Threads gönderilerini Facebook ve Instagram akışlarında tanıtması kullanıcıların tepkisini çekmeye başlamıştı. Geçen hafta, Threads, gönderilerinin Instagram ve Facebook’ta görünmesiyle ilgili bir kullanıcının şikâyetine “Bu tür geri bildirimleri dinliyoruz ve bu konuda çalışmaya devam ediyoruz” yanıtını vermişti.

 

Paylaşan: @threads
Threads’de gör

 

Kaynak: Threads posts don’t have to show up on Instagram and Facebook – The Verge