Skip to main content

Threads kullanıcıları artık GIF ve anketler oluşturabilecek.

Meta Threads’e yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şirket, dün yaptığı açıklamada, kullanıcıların doğrudan Threads gönderi oluşturucusundan anketler yapmasına ve GIF’ler eklemesine olanak tanıyacağını duyurdu. Günün ilerleyen saatlerinde Instagram başkanı Adam Mosseri de, şirketin sabitlenmiş gönderileri ve görüntüleme sayılarını test ettiğini açıkladı.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, platforma anket ve GIF özelliğinin geldiğini Threads hesabından GIF içeren bir gönderi ve anket içeren başka bir gönderi paylaşarak gösterdi.

 

Paylaşan: @zuck
Threads’de gör

 

Zuckerberg’ün anketinde üç seçenek olsa da Threads, anketlerde dört seçenek oluşturmaya izin verecek. Ayrıca anketin tam olarak ne zaman bittiği de görülebilecek. Anket sonuçlarını görmek için ankete katılarak oy vermek gerektiğini ve anket sona erdiğinde Threads’in kullanıcılara bildirim göndereceğini belirtelim.

 

Paylaşan: @zuck
Threads’de gör

 

Kullanıcıların GIF paylaşmak için ise, paylaşma kısmında görülen GIF simgesine tıklaması yeterli. Bundan sonra kullanıcıların karşısına Giphy’den popüler olan GIF’ler çıkacak. Belirli bir GIF’i bulmak için ise arama çubuğu kullanılabilecek.

Kaynak: Threads is adding polls and GIFs as it continues to chase X – The Verge