Skip to main content

Bitcoin, Tesla’dan sonra Mastercard ve Twitter’ın hamlesiyle 48 bin 364 dolara ulaşarak rekor tazeledi.

Tesla’nın Amerikan sermaye piyasaları regülatörüne (SEC) 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını duyurmasından sonra, Bitcoin fiyatları dün yüzde 22 rekor yükselişle 47 bin dolar seviyesini geçtiğini sizlerle paylaşmıştık. 

Mastercard da kripto para birimlerini bu yılın sonlarına doğru ağına entegre edeceğini duyurdu. Mastercard, halihazırda kripto para birimi kartları sunuyor ancak bu kartlar, bir kripto para birimini geleneksel para birimine dönüştüren ve daha sonra işlem yapmak için kullanılıyor. Kripto para birimini ağına entegre edecek olan Mastercard, yeni uygulama ile daha hızlı ve daha ucuz olması gereken kripto ile doğrudan ödeme yapmayı sağlayacak.

Twitter’ın CFO’su Ned Segal ise CNBC ile yaptığı röportajda, Bitcoin ile çalışanlarının maaşını nasıl ödeyebileceği ve kripto para ile ödeme almak isteyen satıcılara nasıl hizmet sağlayabileceğini düşündüğünü söyledi.

Bitcoin, Tesla, Mastercard ve Twitter’ın da kripto para ile ilgili adımlar atmasından sonra perşembe günü 48 bin 364 dolara ulaşarak rekor tazeledi.