Skip to main content

Kripto para birimi Bitcoin, Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını duyurmasından sonra neredeyse yüzde 22 değer kazandı.

Tesla’nın Amerikan sermaye piyasaları regülatörüne (SEC) 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını duyurmasından sonra, Bitcoin fiyatları dün yüzde 22 rekor yükselişle 47 bin dolar seviyesini geçti. Kripto para, TSİ 10:39’da 47.708 dolar civarından işlem görüyor. Sadece Bitcoin yatırımı yapmakla kalmayan Tesla, ilerleyen dönemlerde Bitcoini bir ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini de paylaştı.

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, son zamanlarda kripto para açıklamalarıyla dikkat çekiyor. Hatırlanacağı üzere Musk, kısa vadede alım-satım yapan yatırımcılara tepkisini dile getirdi ve WallStreetBets’e destek verdi. Twitter’da Bitcoin, Dogecoin ve diğer kripto para birimlerinden birçok kez bahseden Musk, Twitter hesabından 20 kat değerlenen GameStop’a ve neredeyse yüzde 800 değerlenen Dogecoin’e destek vermeyi sürdürüyor. Elon Musk, hisse senetleriyle alakalı tweetlerinden sonra 46 milyondan fazla takipçisinin olduğu Twitter’a Bitcoin hashtag’i koyunca kripto paranın değeri yüzde 20 artmıştı.