Skip to main content

Deniz Devrim Cengiz, National Bank of Kuwait’te dijital bankacılık genel müdürü oldu.

En son TEB Dijital Bankacılıktan Sorumlu Dijital Grup Direktörü görevini üstlenen Deniz Devrim Cengiz, National Bank of Kuwait (NBK) Dijital Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür olarak transfer oldu. Cengiz, Forbes’un Dünya’nın en güçlü 100 kadını listesinde de yer alan Deputy Grup Başkan Yardımcısı Şahika El-Bahar’a bağlı olarak görev yapacak.

Deniz Devrim Cengiz Haziran’da bu göreve getirildi fakat onay süreçleri nedeniyle atama resmen dün açıklandı. Cengiz NBK’daki görevinden önce Mayıs 2005’ten Haziran 2018’e kadar CRM’den dağıtım kanallarına değişen alanlarda yöneticilik yaptı. En son CEPTETEB projesini hayata geçiren Cengiz, projede üç yılda 525 bin müşteriye ulaşılmasını sağladı.

Cengiz, CEPTETEB’i hayata geçirmişti

Deniz Devrim Cengiz kariyerine 1996’da Nicholson Search and Selection’da başladı ve 1999’a kadar burada çalıştı. Bunun ardından aynı yıl Garanti Bankası’na müfettiş olarak geçen Cengiz, CRM ve pazarlamayla da ilgili görevler üstlendikten sonra 2005’te Garanti Bankası’ndan ayrıldı.

Cengiz, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. NBK 1952’de kuruldu ve bankanın genel müdürü Isam J. Al-Sager.

Öte yandan, daha önce Garanti Bankası Dijital Bankacılıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Deniz Güven’in şu an Standard Chartered Hong Kong Dijital Bankacılık Genel Müdürü olduğunu not edelim.