Skip to main content

Tart Games tarafından tasarlanan Kixel, yeni oyununda gerçek zamanlı oyun kurgusu sunuyor.  Portal ve e.ticaret alanlarında etkin, kullanışlı ve yaratıcı tasarımlarıyla fark yaratan Tart New Media’nın ‘Startup Kitchen’ kapsamında geliştirdiği…

Tart Games tarafından tasarlanan Kixel, yeni oyununda gerçek zamanlı oyun kurgusu sunuyor. 
Portal ve e.ticaret alanlarında etkin, kullanışlı ve yaratıcı tasarımlarıyla fark yaratan Tart New Media’nın ‘Startup Kitchen’ kapsamında geliştirdiği Tart Games’in ilk oyunu Kixel, futbolseverlerle buluşuyor. 
Kixel’in altında yatan ruhu anlatan Startup Kitchen Kurucusu Emrah Olgun: “Bizi futbol oyunu oynamaya iten 80’lerin ruhuydu, 90’ların küçülen dünyası futbol aşkımızı pekiştirdi. 2000’lerde büyüdük ve işte o zaman tekrardan sevdiğimiz türden oyunları oynamak istedik. Bu motivasyonla doğan Startup Kitchen’ın yeni girişimi Tart Games’in ilk ürünü Kixel oldu. Oyuna gösterilen ilgisi ise beklediğimizin çok daha üzerinde.”
Oyunseverlerin yakından bildiği ‘pixel perfect’ estetiğini kullanan Kixel’e dinamik yapısı, çok oyunculu oynama özelliği ve 80’lerin retro tasarımlarıyla büyük bir ilgi olması bekleniyor.
kixel.co adresinden oynanabilen oyuna, Facebook üzerinden kaydolmak mümkün.