Skip to main content

Kurumsal veri depolama çözümleri sunan NetApp ve kurumsal kaynak yönetim yazılımı çözümleri sunan SAP; gelecek nesil veritabanı, analitik ve uygulama çözümleri ile depolamayı entegre etmek üzere stratejik ortaklıklarını büyütüyor. Bu…


Kurumsal veri depolama çözümleri sunan NetApp ve kurumsal kaynak yönetim yazılımı çözümleri sunan SAP; gelecek nesil veritabanı, analitik ve uygulama çözümleri ile depolamayı entegre etmek üzere stratejik ortaklıklarını büyütüyor. Bu gelişen işbirliği ile her iki firma müşterilerinin, SAP uygulamalarına yönelik çevik veri altyapı kurulumu ve devreye alma süreci hızlanacak. 
ABD merkezli depolama ve veri yönetimi hizmeti sunan NetApp ve merkezi Walldorf, Almanya’da bulunan yazılım şirketi SAP, müşterilerin büyük verilerini analiz edebilmesini sağlayan SAP HANA platformu ve SAP NetWeaver Landscape Virtualization Management (LVM) yazılımının dahil olduğu gelecek nesil çözümlerini desteklemek amacıyla işbirliklerini derinleştirdiklerini açıkladı. 
SAP’nin yenilikçi veritabanı çözümlerini NetApp’ın depolama ve veri yönetim çözümleri ile tamamlayan şirketler, SAP uygulamalarına yönelik; rekabet avantajı sağlayan ve sahip olma maliyetini azaltan çevik veri altyapısına sahip oluyor. 

NetApp Saha Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Rob Salmon, “SAP ile büyüyen ilişkimiz sayesinde müşterilerimiz toplam işletim maliyetini azaltmaya ve daha fazla şirket çevikliği elde etmeye yardımcı olan entegre çözümlere artık erişebiliyor.” ifadesini kullandı.


SAP Global Müşteri Operasyonları Başkanı ve Global Yönetim Kurulu Üyesi Rob Enslin ise konuyla ilgili “SAP tüm dünyada yenilikçiliği ve müşterilerimizin hızla değişen iş ihtiyaçlarıyla rekabet etmelerine ve bunlara uyum sağlamalarına yardımcı olan ortak iş çözümleri sağlamasıyla tanınıyor. NetApp ile olan ortaklığımızın büyümesi müşterilerimize daha fazla ölçeklenebilirlik ve veri koruması sağlayacak.” şeklinde konuştu.