TV

Erdem Akın Temel | 09.05.2022 - 12:28

TARDIS’in yeni sahibi, Doctor Who’nun 14. Doktor’unun kim olacağı açıklandı

Doctor Who fanları 14. Doktor'la tanışacakları günü iple çekiyorlar.

BBC’nin kült dizisi Doctor Who fanlarının merakla beklediği gün geldi. Dizinin 14. Doktor’unu hangi oyuncunun canlandıracağı açıklandı.

Geniş hayran kitlesine sahip popüler dizi, zamanda yolculuk yapmak için TARDIS adlı bir polis kulübesini kullanan bir zaman lordunun maceralarını anlatıyor. Doktor olarak anılan bu zaman lordu, dizinin akışına göre zaman zaman rejenerasyona uğruyor ve her rejenerasyon sonrasında farklı bir oyuncu tarafından canlandırılıyor. Doktor’un maceralarının yanı sıra rejenerasyon dönemlerinde yeni Doktor’un kim olacağı da merakla bekleniyor.

Bayrağı 12. Doktor’u canlandıran Peter Capaldi’den alan 13. Doktor Jodie Whitaker’ın Temmuz ayında diziden ayrılacağının açıklanması üzerine, Doctor Who fanları meraklı bekleyişe başlamışlardı. Dizinin fanları 14. Doktor’un kim olacağına dair dedikodulara ve tahminlere yoğunlaşırken, BBC bu bekleyişe nihayet bir son verdi.

BBC, dizinin 14. Doktor’unun Netflix’in popüler dizisi Sex Education’daki Eric Effiong rolüyle bilinen Ncuti Gatwa tarafından canlandırılacağını açıkladı. İskoç aktör Gatwa, Ruanda doğumlu.

14. Doktor’un kim olacağına dair tartışmalar böylece son bulsa da Doctor Who fanlarının meraklı bekleyişi sürüyor. Zira 1963 yılında başlayan dizi 1989 yılında ara vermiş, 2005 yılında Russell T. Davies öncülüğünde tekrar ekranlara dönmüştü. Davies’in dizinin 60. yıldönümünü kutlamak için geri döndüğü BBC tarafından açıklanırken; Davies’in kalemine güvenen fanlar Doktor’un yeni maceralarını merakla bekliyorlar.

Kaynak: ‘Doctor Who’ Names New Doctor: Ncuti Gatwa – CNet