OYUN

Digital Age | 22.02.2022 - 12:42

Street Fighter 6’nın tanıtım videosundaki bir kare Twitter’ı karıştırdı

Capcom’un merakla beklenen oyunu Street Fighter 6’yı duyurmasının ardından tanıtım videosunda yer alan logo tartışma başlattı.

Capcom, 35 yıllık dövüş oyunu serisi Street Fighter’ın altıncı oyununun geliştirildiğini dün paylaştığı kısa bir tanıtım videosu ile duyurmuştu. Ryu ve Luke karakterlerini karşı karşıya gösteren videoda Capcom’un, fanların serinin önceki oyunlarından alışık oldukları karikatürize grafik tarzından vazgeçerek, daha gerçekçi görünen karakterler yarattığı görülüyordu. Seri için radikal sayılabilecek bu değişiklik fanlar arasında pek bir tartışmaya yol açmazken, oyunun logosu büyük bir tartışma başlattı. Bu tartışma sadece Street Fighter fanlarını değil, pek çok insanı bir araya getirdi.

Tanıtım videosunda görülen logonun Photoshop, Illustrator, Premiere ve After Effects gibi yazılımları ile bilinen Adobe’un stok görsel deposu Adobe Stock’taki bir grafiğe çok benzediğini düşünen fanlar, konuyu Twitter’a taşıdılar. Tartışmalar sosyal medyada sürerken, Ars Technica’nın kreatif direktörü Aurich Lawson’un konuya dair attığı tweet tartışmanın büyümesine yol açtı. Lawson, logonun Adobe’un stok görsel sitesinde 80 dolara bulunabileceğini, tasarımcıların bazı köşeleri yuvarlatıp “6” rakamını ekleyerek sonuca ulaştıklarını ve bu durumu anlayamadığını aktardı.

Bazı fanlar benzer logolara atıfta bulunurken, bazı fanlar logoya özen gösterilmemesinin oyuna da özen gösterilmeyeceği anlamına gelebileceğini belirttiler.

Bazı fanlar ise yeni logoyu 35 yıllık seriye yakıştıramadılar…

Kaynak: Fans have problems with the Street Fighter 6 logo – VentureBeat