Skip to main content

Disney, merakla beklenen yeni dizisi Star Wars: Obi-Wan Kenobi’nin ilk fragmanını yayınladı. Fragman, dizide, İmparatorluk güçlerinden kaçan Jedi ustasının zor günlerinin anlatılacağına işaret ediyor.

Disney+, Star Wars evreninin merakla beklenen yeni dizisi Obi-Wan Kenobi’nin ilk fragmanını yayınladı.

Dizi, izleyicilerini Star Wars: Revenge of the Sith’in (Yıldız Savaşları: Sith’in İntikamı) on yıl sonrasına götürecek. Çırağı ve en yakın arkadaşı Anakin Skywalker’ın karanlık tarafa geçerek Sith Lordu Darth Vader oluşunun ardından zor zamanlar geçiren Obi-Wan Kenobi’nin Tatooine gezegeninde yaşadıklarına odaklanacak olan dizi; Obi-Wan Kenobi’nin İmparatorluk güçlerinden kaçarken Luke Skywalker’ı korumaya çalışmasını anlatacak. Dizinin başrolünde Obi-Wan Kenobi’yi orijinal seride de canlandırmış olan Ewan McGregor yer alıyor.

Hayden Christensen’in de genç Darth Vader olarak döneceği dizi, orijinal Star Wars filminin vizyona giriş tarihinin 45. yılında, 25 Mayıs’ta izleyiciler ile buluşacak. Dizinin yönetmen koltuğunda bir başka Star Wars dizisi olan The Mandalorian’ın bir bölümünü de yönetmiş olan Deborah Chow yer alıyor.

Star Wars evrenini genişletmeye devam eden ve The Book of Boba Fett’in ardından Obi-Wan Kenobi’yi izleyiciler ile buluşturacak olan Disney, yine aynı evrende geçen Ahsoka, Andor ve The Acolyte adlı diziler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: ‘Obi-Wan Kenobi’ teaser trailer reveals a Jedi on the run – Engadget