Skip to main content

Spotify, Şarkı Falı özelliği ile kullanıcıların merak ettiği kişisel sorulara şarkılarla yanıt almasını sağlıyor.

Müzik streaming devi Spotify, “Fala inanmayın falsız da kalmayın” diyerek kısa bir süre önce Song Psychic (Şarkı Falı) adlı yeni özelliğini tanıttı. Kullanıcılar bu eğlenceli özelliği kullanarak, aile, aşk, arkadaşlar, kariyer ve gelecek gibi 9 farklı kategoride merak ettiği kişisel sorulara şarkılarla yanıt alabilecek.

Şarkı Falı nasıl çalışıyor?

Türkiye dışında 63 ülkede ücretsiz ve premium abonelerin kullanımına sunulan Şarkı Falı özelliğinin nasıl çalıştığına bir bakalım:

  • Mobil cihazınız üzerinden Spotify.com/SarkiFali adresine gidin.
  • Bir kategori seçin. Okul, Arkadaşlar ve Aile, Aşk, Kariyer, Hayatın En Büyük Gizemleri, Geleceğim, Ben, Tarz ve Öğle Yemeği olmak üzere karşınıza çıkan 9 konu başlığı arasından bir seçim yapın:
  • Sorunuzu sorun. “Bu randevuya gideyim mi?”, “Tatil rezervasyonu yapayım mı?” ve hatta “Öğle yemeğinde ne yiyeyim?” gibi önceden hazırlanmış çeşitli sorular arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Geleceği bekleyin. Siz bir soru seçtikten sonra Şarkı Falı, kısa bir süre sonra sorunuza yanıt verecek o şarkıyı arayıp bulacak.
  • Dinleyin ve paylaşın. Ekranınızda sorunuzun cevabı belirdiğinde, şarkıyı Spotify’da dinleyebilir, başka bir soru sormak için deneyimi baştan başlatabilir veya sonucu sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz.


Daha fazla bilgi için Spotify’ın For the Record blog’una göz atabilirsiniz.