Skip to main content

Mobil Dünya Kongresi MWC 2024’ten öne çıkanları sizin için derledik.

İspanya’nın Barselona kentinde 26-29 Şubat tarihleri arasında düzenlenen MWC 2024’te telefonlar, katlanabilir ürünler ve laptoplar gibi çeşitli kategorilerde en yeni teknolojiler sergilendi. Biz de bu kategoriler arasından öne çıkanları sizler için derledik.

İşte MWC 2024’te öne çıkan ürünler:

  • Samsung Galaxy Book 4 Ultra

Samsung, akıllı telefonlar konusunda artık kendini ispatlamış bir marka olarak öne çıkıyor. Galaxy S serisi, pazarda belki de Apple’ın iPhone’una en güçlü rakip. Fakat Apple’ın Samsung’dan endişelenmeye başlaması gereken başka bir alan da var: Laptop’lar

Eğer bir Samsung laptop satın almayı düşünüyorsanız, Galaxy Book serisine göz atabilirsiniz. Galaxy Book 3 ailesi, özellikle Galaxy Book 3 Ultra ile laptop pazarında ses getirdi. Şimdi Samsung, Intel Core Ultra 7 veya 9 işlemci, Nvidia GeForce RTX 4070 GPU, 16 GB RAM ve 1 TB SSD gibi güçlü donanımlarla Galaxy Book 4 Ultra’yı piyasaya sürdü.

  • Infinix’in renk değiştiren telefonu

MWC 2024’te dikkat çeken ürünlerden biri, Infinix’in renk değiştirme özelliğine sahip olan telefonu oldu. CES 2024’te de sergilenen cihaz, yüksek verimlilik sunarken kasanın renk değiştirmesine olanak tanıyan E-Ink Prism teknolojisine sahip. Telefonun rengini kişisel zevkinize göre kolayca değiştirebiliyorsunuz. Ancak şu an için telefonun henüz piyasaya sürülmediğini belirtelim. Engadget’ın haberine göre, Infinix’in cihazın termal performansı ve kalınlığıyla ilgili bazı sorunları çözmesi gerekiyor. Ancak yine de eğer piyasaya sürülürse, renk değiştiren bir telefonun oldukça popüler olacağı kesin gibi görünüyor.

  • Motorola’nın katlanabilir cihazı

Motorola, 2016’dan beri bileğe takılabilecek bir telefon konsepti üzerinde çalışıyor. Yıl artık 2024 ve bu mobil donanım şirketi, bu ilginç cihazı daha da geliştirmeye devam ediyor.

Mashable’dan Stan Schroeder, bileklik tarzı telefonu MWC 2024’te deneme fırsatı buldu. Cihazın esnek pOLED ekranı, katlanmasını ve çadır modu da dahil olmak üzere farklı pozisyonlarda kalmasını sağlıyor.

  • XReal Air 2 Ultra akıllı gözlük

XReal Air 2 Ultra akıllı gözlük, Apple Vision Pro’nun gizliden gizliye olmak istediği gibi hafif, şık ve rahat. Ayrıca Windows PC, MacBook veya PS5 gibi video çıkışı olan hemen hemen her türlü USB-C cihazına bağlanabiliyor.

Üstelik XReal Air 2 Ultra’nın, Vision Pro ve Quest 3 gibi uzamsal bilgi işlem ve artırılmış gerçeklik (AR) özelliklerine de sahip olduğunu belirtelim.

  • Lenovo ThinkBook Şeffaf Ekranlı Laptop

Lenovo’nun gösterişli şeffaf ekranlı laptopu, CES 2024’te dikkatleri üzerine çeken LG’nin şeffaf TV’sini anımsatıyor. LG’nin paneli gibi Lenovo’nun konsept laptopunun da ekranının arkasını görebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Lenovo ThinkBook şeffaf ekranlı laptop, 17.3 inç’lik miniLED ekrana sahip.

Kaynak: Best of MWC 2024, including color-changing and bendable phones – Mashable