MÜZİK

DigitalAge | 15.05.2020 - 09:30

Spotify’dan yeni kullanıcılarına 3 ay ücretsiz ‘premium abonelik’

Çevrimiçi müzik platformu Spotify, ilk defa üye olacak kullanıcılarına 3 ay ücretsiz 'premium abonelik' sunacağını açıkladı.

Salgın nedeniyle adeta tüm dünyanın evlere çekilmesiyle birlikte Spotify, müzik ve podcast dinlenmelerinde pek çok açıdan değişim geçirdi. Aktif kullanıcı sayısı bakımından da olumlu etkilenen platform, yeni kampanyası ile birlikte kullanıcı sayısını arttırmayı hedefliyor.

Spotify yeni kullanıcılara üç ay ücretsiz sunulacak

Çevrimiçi müzik servisi Spotify, yeni kullanıcılarına bugünden itibaren 30 Haziran’a kadar üç ay ücretsiz kullanım hakkı sunacağını duyurdu. Kampanyanın sadece kişiler için değil, aile, öğrenci ve birey dahil olmak üzere tüm planlar için geçerli olduğu belirtiliyor.

Pandemi döneminde reklam gelirlerinde yaşanan düşüşü yeni abonelerle telafi etmek isteyen Spotify, düzenlediği kampanya ile abonelerini arttırmak istiyor.

Spotify Premium hediye kullanım kampanyası 30 Haziran 2020 tarihine kadar devam edecek. Kampanya bitiminde bireysel abonelik 17.99 TL, aile aboneliği 26.99 TL ve öğrenci aboneliği 8.99 TL olarak devam edecek.