İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 14.05.2020 - 17:09

Realme’den global ve Türkiye pazarında önemli başarı

Realme, hem global olarak hem de Türkiye pazarında önemli başarıların müjdesini verdi. Şirket birinci yıl dönümünü yeni bir telefon lansmanı ile kutlayacak.

Türkiye pazarına geçtiğimiz Ocak ayında giren taze markalardan Realme, hem global olarak hem de Türkiye pazarında önemli başarıların müjdesini verdi. Ürün gamını büyütmeyi sürdüren firma, kısa süre önce global olarak 35 milyon kullanıcıya ulaştıklarını açıkladı. Pandemi döneminde yüzde 40 büyüme kaydettiklerini açıklayan marka, giriş seviyesi değeri king realme C3’ten 5G amiral gemisi realme X50 Pro 5G’ye kadar tüm fiyat aralıklarında çeşitli akıllı telefonlar piyasaya sürdü.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan realme Satış Direktörü Doğuş Dedeoğlu,“Türkiye pazarına çok yeni giren bir marka olarak bu süreci hedeflerimizden geriye düşmeden geçirmek ilk önceliğimizdi. Ancak bu dönemde daha net gördük ki realme, oluşan fan kitlesi ile beraber sevilen bir marka olma yolunda hızla ilerliyor. Sektörde satışların yüzde 31 oranında daralmaya gittiğini görüyoruz. Ancak realme bu dönemde yüzde 40 büyüyerek hepimize birçok şeyi kanıtladı. Ülkemizin de virüs ile mücadelesi günden güne daha iyi bir boyuta ulaşıyor. Bu günler bittiğinde her şey çok daha güzel olacak.” şeklinde konuştu.

2 yılda 35 milyon kullanıcıya ulaşan Realme’den yeni telefon müjdesi

Global ve Türkiye pazarında başarısını açıklayan Realme’nin yeni telefonu ile ilgili bilgiler de ortaya çıktı. Yeni telefonun isminin Realme Blade Runner olması beklenirken, tanıtım tarihinin 25 Mayıs olacağı açıklandı.

Realme’nin yeni telefonunun Snapdragon 768G ya da Snapdragon 865 işlemcisini kullanması bekleniyor. Firmanın pazarlama müdürü, bu telefonu birinci yıl dönümü hediyesi olarak açıkladı.