Skip to main content

Spotify, belirli pazarlarda beta olarak artık müzik videolarını desteklemeye başladığını açıkladı.

Spotify, artık müzik videolarını 11 ülkede sınırlı bir katalog ile desteklemeye başladığını duyurdu. Desteklenen sanatçılar arasında Ed Sheeran, Doja Cat, Ice Spice, Aluna ve Asake yer alıyor. Ancak Spotify’ın küresel tüketici deneyimi başkanı Sten Garmark TechCrunch’a yaptığı açıklamada özellik beta olmaktan çıktığında katalogda binlerce müzik videosu olacağını söylüyor.

Müzik videosu özelliğine, desteklenen parçalarda Şimdi Oynatılıyor ekranından erişilebiliyor; burada şarkı başlığının üzerinde “Videoya Geç” simgesine dokunularak şarkı yeniden başlatılıyor ve müzik videosu ekranın ortasında oynatılmaya başlıyor. Müzik videosunu tam ekranda oynatmak isteyen kullanıcılar, iOS veya Android cihazlarını döndürebilir ve Şimdi Oynatılıyor arayüzüne dönmek için “Sese Geç”e dokunabilir.

Müzik videosu özelliğine şu an için İngiltere, Almanya, İtalya, Hollanda, Polonya, İsveç, Brezilya, Kolombiya, Filipinler, Endonezya ve Kenya’daki Premium kullanıcılar erişebilecek. Garmark, bu pazarların “pazar büyüklüğü ve yerel içerik desteğinin mevcudiyeti dahil bir dizi kritere göre” seçildiğini söylüyor.

Spotify, iOS ve Android’in yanı sıra müzik videoları özelliğinin masaüstü ve TV cihazlarında da mevcut olduğunu söylüyor. Ancak bunları izlemek için Premium aboneliğinizin olması gerektiğini belirtelim.

Kaynak: Spotify now has music videos – The Verge