Skip to main content

Patreon içerik üreticileri artık Spotify’da yalnızca abonelere özel podcast’ler yayımlayabilecek.

Spotify, bu yılın başında düzenlediği Stream On etkinliğinde Patreon ile ortaklığını duyurmuştu. Entegrasyon dün itibarıyla dünya çapındaki tüm içerik üreticiler ve kullanıcılar için kullanıma sunuldu.

Entegrasyon ile dinleyiciler doğrudan Spotify hesaplarını kullanarak, içerik üreticilerin Patreon abonelerine özel yayımladığı podcast’leri dinleyebilecek.

İşbirliği kapsamında içerik üreticiler, Spotify ve Patreon hesaplarını birbirine bağlayabilecek ve sadece Patreon abonelerine özel olarak yayımlanan podcast bölümlerini Spotify’a yükleyebilecek.

Bir içerik üreticisi iki hesabını birbirine bağladığında, Patreon abonelerine özel bölümlerin bir kilidi bulunacak ve “ücretli” etiketiyle yeni bir Spotify sayfasında görünecek. Patreon abonesi olmayanlar, bölüme erişmek için bir pop-up ile ödeme yapmaya yönlendirilecek. Aboneler ayrıca hesaplarını bağlayabilecek ve Patreon’a özel içeriği doğrudan Spotify’da dinleyebilecek. Dinleyicilerin bölümlere erişebilmesi için içerik üreticilerinin senkronizasyonu açması gerekiyor.

Kaynak: Patreon podcasters can now use Spotify to distribute exclusive content – The Verge