Skip to main content

Spotify, Clubhouse rakibi canlı ses uygulaması Spotify Live’ı kapatıyor.

Spotify, 2021 yılında Betty Labs’ı 62 milyon dolara satın almasıyla Greenroom adlı bir uygulama yayımlamış ve bu uygulama ile kullanıcılarının canlı yayın yapmalarına izin vermişti. Nisan 2022’de Spotify, Spotify Greenroom’un canlı ses özelliklerini Spotify uygulamasına entegre etmiş ve Greenroom’un adını “Spotify Live” olarak değiştirmişti.

Şimdi ise Spotify, Music Ally’ye Spotify Live uygulamasını kullanımdan kaldırma kararı aldıklarını açıkladı. Ancak canlı yayın özelliklerini ana uygulamasında test etmeye devam edeceğini belirtti.

Bir Spotify sözcüsü Music Ally’ye yaptığı açıklamada “Spotify kullanıcılarının canlı sesle nasıl etkileşime girdiğine dair bir süre deneyip öğrendikten sonra Spotify Live uygulamasını kullanımdan kaldırma kararı aldık” dedi. “Spotify ekosisteminde canlı hayran-yaratıcı etkileşimlerinin geleceği olduğuna inanıyoruz. Ancak, öğrendiklerimize göre, artık bağımsız bir uygulama olarak mantıklı değil” diye ekledi.

Spotify’ın canlı ses uygulamasını kapatan tek şirket olmadığını belirtelim. Geçen yıl Clubhouse benzeri Live Audio Rooms’u (Canlı Ses Odaları) Facebook Live deneyimine entegre eden Facebook, 2021’de tanıttığı kısa biçimli ses paylaşım aracı Soundbites dahil olmak üzere bir dizi ses ürününü kapattığını duyurdu.

Kaynak: Spotify is shutting down its live audio app Spotify Live – TechCrunh