Skip to main content

Örümcek Adam yeni animasyon macerasında da evrenler arası bir yolculuğa çıkacak.

17 Aralık’ta Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok ile izleyicilerin karşına bir kez daha çıkacak olan Örümcek Adam, bilindiği üzere bir de animasyon film serisine sahip. Marvel Sinematik Evreni içerisinde yer alan ve hem solo hem de diğer süper kahramanlar ile birlikte yer aldığı Avengers filmlerde maceralarına devam eden Örümcek Adam Peter Parker’ın yerine, bu serinin ana karakteri Miles Morales.

Morales, 3 yıl önce Spider-Man: Into the Spider-Verse adlı animasyon film ile izleyicilerin karşısına çıkmış ve bu film süper kahraman filmlerine yeni bir soluk getirmişti. Farklı evrenlerden Örümcek-Adamların bir araya geldiği film, 2019 yılında En İyi Animasyon Filmi Oscar Ödülü’nün de sahibi olmuştu.

Önümüzdeki yılın Ekim ayında vizyona girecek olan devam filminin hikâyesi, önceki filmin bittiği noktadan başlıyor. İlk filmde multiverse’i kurtararak kendi evreninin Örümcek Adam’ı olan Miles Morales, bu fragmanda Gwen Stacy tarafından ziyaret ediliyor. Başka bir evrenden gelen Stacy’nin isteği üzerine evrenler arası bir yolcuğa çıkan Morales, farklı evrenlerde maceralar yaşıyor.

Fragman, ilk filmde olduğu gibi Morales’in diğer evrenlerdeki süper kahramanlar ile bir araya geleceğinin de habercisi. Shameik Moore tarafından seslendirilen Miles Morales’in yolu bu filmde Örümcek Adam 2099’un ana karakteri Miguel O’Hara ve Örümcek Kadın Jessica Drew ile kesişiyor. O’Hara’yı Oscar Isaac, Drew’i ise Issa Rae seslendiriyorlar.

Fragmanda yer alan bir başka önemli detay ise birinci bölüm anlamına gelen “Part One” ibaresi. Zira Ekim ayında vizyona girecek film ile geniş bir hikâyenin yarısı anlatılacak.

Kaynak: Spider-Man: Across the Spider-Verse Part One First Trailer – Gizmodo