Skip to main content

15 Şubat’ta gerçekleştirilen 5’inci Avea Müzik Blogları Fikir Takımı Tea&Talk Buluşmaları’nın konukları ABD’li müzik grubu Helicopria’nın Türk üyesi Sırma Munyar, NADA Grubu’ndan Selen Hünerli ve Miray Kurtuluş, Planeur’ün vokaisti Serkan…

15 Şubat’ta gerçekleştirilen 5’inci Avea Müzik Blogları Fikir Takımı Tea&Talk Buluşmaları’nın konukları ABD’li müzik grubu Helicopria’nın Türk üyesi Sırma Munyar, NADA Grubu’ndan Selen Hünerli ve Miray Kurtuluş, Planeur’ün vokaisti Serkan Modalı ile gitarist Onur Ataman, 123’ün vokalisti Dilara Sakpınar oldu.

“Alternatif müzik ve ana akım arasındaki ayrışmalar ve toplumun bu iki konuma bakış açısı”, “Alternatif müzik yapan sanatçıların ve grupların karşılaştıkları sorunlar ve çözüm yolları”, “Popülerlik”, “Sosyal medyanın kullanımı ve faydaları” gibi konuların işlendiği buluşmada konuşan Helicopria’nın Türk üyesi Sırma Munyar, alternatif müzik konusuna vurgu yaptı.

Oturum esnasında müzisyenler, İnternetin ve sosyal medyanın kendilerine sağladığı faydalara da değindiler.  NADA Grubu’nun üyeleri Selen Hünerli , “Albümümüz çıkmadan My Space’te videomuz yayınlandı ve hızla yayıldı. Aslında müzik dünyasına sanal dünyanın çok büyük katkısı var” diye konuştu.
İnternette yapılan konser duyurularının, gelişmelerin daha hızlı yayıldığını ve etkinlikleri Facebook ve Twitter aracılığıyla paylaştıklarını dile getiren sanatçılar aynı zamanda konserlere yönelik videoları, fotoğrafları ve etkinlikleri internet üzerinden müzikseverlerle buluşturduklarını dile getirdi.