TEKNOLOJİ

DigitalAge | 27.02.2012 - 10:38

Beyoğlu’nu cepten yönetebilirsiniz

“Mobil Belediye Uygulaması” projesi kapsamında, Beyoğlu Belediyesi adlı uygulamayı cep telefonuna yükleyen kişiler semte ait bilgileri cep telefonlarında görüntüleyebilir, şikayetlerini fotoğraf çekerek belgeleyebilir ve interaktif ortamlarda yapılan anketlere katılabilir. Turkcell’in geliştirdiği bu uygulama ile kullanıcılar aynı zamanda Beyoğlu’nda gerçekleştirilen kültür-sanat etkinliklerinden vizyondaki filmlere, konaklama yeme içme mekanları bilgilerine ulaşabilecek. Beyoğlu belediye başkanı Ahmet Misbah Demircan […]

“Mobil Belediye Uygulaması” projesi kapsamında, Beyoğlu Belediyesi adlı uygulamayı cep telefonuna yükleyen kişiler semte ait bilgileri cep telefonlarında görüntüleyebilir, şikayetlerini fotoğraf çekerek belgeleyebilir ve interaktif ortamlarda yapılan anketlere katılabilir. Turkcell’in geliştirdiği bu uygulama ile kullanıcılar aynı zamanda Beyoğlu’nda gerçekleştirilen kültür-sanat etkinliklerinden vizyondaki filmlere, konaklama yeme içme mekanları bilgilerine ulaşabilecek.

Beyoğlu belediye başkanı Ahmet Misbah Demircan uygulama ile ilgili olarak şunları söyledi: ““Bu uygulama sayesinde, Beyoğlu’nun herhangi bir mahallesinde aydınlatmadan çevre temizliğine, kanalizasyondan kaldırımda yerine oturmayan bir parke taşına kadar tüm sorunları birebir olarak fotoğraflanabiliyor ve belediyenin iletişim merkezine gönderilebiliyor. Böylece, belediyenin iletişim merkezi görüntülenen problemi saha elemanına aktararak sorunun çözülmesini sağlıyor ve kişiye geri bildirimde bulunuyor.”

Turkcell Uygulama Dükkanı’ndan indirilebilinen bu hizmet, Turcell abonelerine ücretsiz olarak sunulacak.