Skip to main content

Bu yıl Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi, telefon şirketlerinin yeni ürünlerini tanıtmak için birbirleriyle adeta yarıştıkları bir etkinlik oldu. Samsung, Nokia ve LG sundukları yeni cep telefonları ile seyircilerden büyük…

Bu yıl Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi, telefon şirketlerinin yeni ürünlerini tanıtmak için birbirleriyle adeta yarıştıkları bir etkinlik oldu. Samsung, Nokia ve LG sundukları yeni cep telefonları ile seyircilerden büyük ilgi topladı.

Samsung Galaxy Beam

12 milimetre kalınlığındaki bu telefon, dijital kameralarda sıkça kullanılmaya başlanan projeksiyon teknolojisinden faydalanıyor. Telefonun diğer özellikleri arasında 5 MP kamera, Android 2.3 yazılımı ve 1.o GHz işlemci içeriyor.

Huawei Ascend D Quad

Dünyanın en hızlı telefonu olarak tanıltılan Ascend D Quad, 64 bitlik işletim sistemiyle rakiplerinden yüzde 49 daha hızlı çalıştığı öne sürülüyor. Tek bir batarya ömrünün üç güne kadar sürebildiği ileri sürülen bu telefon, Android’un Ice Cream Sandwich versiyonu ve 4.5 inçlik ekranı ile rakiplerinden yüzde 20 daha ucuz olacağı da iddia edildi. Cihaz aynı zamanda earSmart adlı ses engelleyici teknoloji kullanabileceği bildirildi.


LG Optimus 4X HD

HD ekranı ve dört çekirdekli işlemcisiyle özellikle oyuncular için ideal olduğu söyleniyor. Ice Cream Sandwich işletim sistemi ve 4.7 inçlik ekranının 1.5GHz işlemcisi bulunuyor. Telefonun şarja ihtiyaç duymadan 2 gün boyunca dayanabildiği de söylentiler arasında.

Sony Xperia P ve Xperia U

Xperia serisinin son eklentileri olan P ve U modelleri, önceki modellerine göre daha orta seviyelerde fiyatlandırılacak. Telefon görüntülerini geliştirmenin yanı sıra, bu yeni modeller ile Sony’nin müzik, video oyunları ve filmlerini telefona dahil etmek de telefonun  hedefleri arasında sıralanıyor.

HTC ‘One’ serisi

‘One’ serisi ile fotoğraf ve tasarım özelliklerini geliştirmeyi hedefleyen HTC, kamera performansı ve yeni tasarımı ile dikkatleri üzerine çekti.