Skip to main content

Sony, selfie odaklı ve büyük ekranlı yeni telefonu Xperia XA Ultra’yı resmen duyurdu

Sony Mobile, yenilen Xperia X serisine, selfie kamerası odaklı Xperia XA Ultra’yı eklediğini duyurdu. 6 inç ekranı, 16MP ön kamerası, düşük ışıkta fotoğraf çekmeyi kolaylaştıran sensörü, iki güne kadar dayanan pil ömrü ve şık, ince ve çerçevesiz ekranı ile Xperia XA Ultra, sunduğu yeteneklerle göze çarpıyor.

XPERIA XA ULTRA-2
Selfie odaklı Xperia XA Ultra, 16 megapiksellik ön kamerasında optik görüntü sabitleme sisteminin ve flaşın yanında 88 derecelik geniş açılı ve F/2.6 diyaframlı lens bulunuyor.

Xperia XA Ultra, 21.5 MP, hibrit otomatik odaklama, ve hızlı açılan ana kamera özellikleri ile kusursuz anlık görüntüyü yakalamanızı mümkün kılarken, güç tuşundan fotoğraf çekimine saniyeler içinde geçiş yapabilmenizi sağlıyor. Güç tuşunun sağ alt kenarda yer aldığı telefonda 1080p çözünürlüklü 6 inçlik ekran, 2,0 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Helio P10 işlemci ve 3 GB RAM bulunuyor. 16 GB’lık dahili hafızası microSD kartlarla 200 GB’a kadar artırılabilen Sony Xperia UA Ultra, hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 3.0’a da destek veriyor. Fiyatı henüz belli olmayan Xperia XA Ultra’nın, Grafit Siyah, Beyaz ve Yeşil Altın rengi ile Haziran ayından itibaren satışa sunulması bekleniyor.