Skip to main content

Akıllı saat alanında ürün vermiş ilk markalar arasında bulunan Sony, önümüzdeki hafta yeni nesil akıllı saatini tanıtabilir  Şangay’da Asya Mobil Fuarı öncesinde Sony akıllı saatiyle ilgili Twitter’da birkaç ipucu paylaştı….

Akıllı saat alanında ürün vermiş ilk markalar arasında bulunan Sony, önümüzdeki hafta yeni nesil akıllı saatini tanıtabilir 
Şangay’da Asya Mobil Fuarı öncesinde Sony akıllı saatiyle ilgili Twitter’da birkaç ipucu paylaştı. Paylaştığı mesajında fuar sırasında birkaç yeni cihaz tanıtacağı bilgisini verdi. Digital Trends’te yer alan habere göre; bu ürün akıllı telefon veya bir tabletten daha farklı bir ürünün, bir akıllı saatin olabileceği tahmininde bulundu. 
Attığı tweet’lerde Sony bir fotoğraf paylaşarak, #ItsTime ve #MAE13 hashtag’leriyle her üç akıllı telefon kullanıcısından birinin akıllı kol saati takmak istediğini belirtti. Son tweet’inde ise “Cep saati / kol saati / dijital saat / canlı görüntü / akıllı saat ?” mesajını paylaştı. 
Bu mesajlar ise Sony’nin Xperia Twitter hesabından paylaşıldı. Sony henüz bahsedilen saatle ilgili detayları paylaşmamış olsa da, CNet bilinmeyen bir kaynağa dayanarak saatin bir NFC bağlantısının ve su geçirmez olduğu bilgisini verdi. 
Sony, Xperia Z ve Xperia Tablet Z ürünleri gibi son ürünlerine NFC özelliğini dahil etmişti. Bu iki benzer Android ürünlerinin ortak özelliği su geçirmez olmasıydı. 
Digital Trends’in haberinde beklenen akıllı saatin yalnızca Android telefon ve tabletlere bağlanabileceğini belirtiliyor.  
Çin’in Şanghay kentinde 26 Haziran’da başlayacak  fuarda, Sony’nin yeni ürünü akıllı saati tanıtması bekleniyor.